Dedepaşa Cad. Atlas Residance Sitesi A Blok Pendik İSTANBUL

Kompost Makinesi

Kompost Makinesi

Kompost makinesi, organik atıkların hızlı ve verimli bir şekilde gübre haline haline getirilmesini sağlayan bir cihazdır. Kompost cihazları sıfır atık projeleri kapsamında organik gübre üretimi amaçlı kullanılmaktadır. Bu cihaz, organik atıkların parçalanarak, döngülenmesini ve toprağa kazandırılmasını sağlar. Ev ve bahçe atıklarının doğal bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur ve çevre kirliliğini azaltmaya yardımcı olur.

Organik maddelerin, toprağı ve bitkileri zenginleştiren kıymetli organik bir gübreye, doğal yolla geri dönüşmesi sürecine kompost adı verilir. Kompost makinesi tüm biyobozunur atıkların geri dönüştürerek organik gübre elde edilmesini sağlar. Bu sayede oluşan kompostun içerisinde bulunan yüksek organik madde miktarı dolayısıyla tarımın zenginleşmesinde son derece önemli bir yere sahiptir.

Kompost yapmak için kullanılan organik atıklar ortalama 16 saat içinde dönüşümlerini tamamlar. Bu süre atık maddelerin yapısına, cinsine ve içerisinde bulunan su miktarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Kompost makinesi fiyatları ve boyutları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için üretici firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kompost makinası hakkında ilginizi çekebilecek muhteşem bilgiler bulacaksınız. Gübre üretimindeki yerinizi en hızlı şekilde alın.

Kompost makinalarımızı endüstriyel ve ev tipi olmak üzere iki farklı şekilde sunuyoruz. Ürettiğimiz kompost makineleri gübre üretimini hızlandırarak oldukça kolay bir hale getiriyor. Kaliteli gübre sahibi olurken aynı zamanda zamandan da kazandırıyor.

Kompost Makinesi
Kompost makineleri

Kompost makineleri ile üretebileceğiniz kompost çeşitleri için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Kompost Makinesi Ne İşe Yarar?

Organik maddelerin, toprağı ve bitkileri zenginleştiren kıymetli organik bir gübreye, doğal yolla geri dönüşmesini sağlayan cihaz kompost makinesidir. Tüm biyolojik atıkların geri dönüştürerek organik gübre üretimini sağlar. Bu sayede oluşan kompostun içerisinde bulunan yüksek organik madde miktarı dolayısıyla tarımın zenginleşmesinde son derece önemli bir yere sahiptir.

Kompost yapmak için kullanılan organik atıklar ortalama 16 saat içinde dönüşümlerini tamamlar. Bu süre atık maddelerin yapısına, cinsine ve içerisinde bulunan su miktarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Organik bahçe toprağı ile ürettiğiniz kompostları en verimli şekilde kullanabilirsiniz,

Kompost Makinası Kullanım Talimatları

Satışa sunduğumuz Zeosta Kompost Makinesi’nin kullanım talimatları basit bir dil ile aşağıda listlenmiştir. Detaylı kullanım hakkında bilgi almak için ürün kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

 1. Organik atıklar toplanır
 2. Organik atıklar makineye yüklenir
 3. Otomatik program çalışmaya başlar
 4. Organik kompostunuz hazır olur ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanımı kolaylaştırmak amacıyla hazırladığımız videoyu izleyerek kompost üretimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir, ürüne sahip olduktan sonra nasıl kullanabileceğinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kompost Makinesi Ürün Kataloğu
Kompost Makinesi Nasıl Çalışır

Kompost Makineleri Boyutları

Ürettiğimiz ve satışa sunduğumuz kompost makinaları ve boyutları aşağıda listelenmiştir. Kompost makineleri boyutları litre üzerinden ölçülür. Daha büyük litrelere sahip olan kompost makinelerinin taşıma kapasitesi daha yüksektir, dolayısıyla daha fazla gübre üretiminin gerçekleşmesine olanak sağlar.

 • 50 LT
 • 100 LT
 • 250 LT
 • 500 LT
 • 1.000 LT
 • 2.000 LT
 • 5.000 LT
 • 10.000 LT

Kompost Makinesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Kompost makinesi nedir?

Cevap: Kompost makinesi atıkları işleyerek organik kompost oluşturan endüstriyel tam otomatik bir makinedir.

Soru: Kompost makinesi nasıl çalışır?

Cevap: Doğadan organik atıklar toplandıktan sonra organik atıklar makineye yüklenir ve program çalıştırılır. 16 saat boyunca çalıştırılan program sonunda kompost makinesi organik kompost üretir ve kullanıma hazır hale getirir. Makinemizi çalıştırmak için tek bir tuşa basmanız yeterlidir.

Soru: Kompost makinesine neler atılır?

Cevap: Doğadan toplanan tüm atıklar makineye atılabilir. Genellikle tercih edilen atıklar azot sağlayan yeşillikler, yumurta kabukları, talaş ve kuru yapraklardır.